Stawiam na łagodne złuszczanie skóry | CRYSTAL PEELING GEL SKIN79

Stawiam na łagodne złuszczanie skóry | CRYSTAL PEELING GEL SKIN79
O tym, że peeling wykonujemy regularnie wiedzą wszyscy Ci, którzy chcą jak najwięcej skorzystać w pielęgnacji skóry, niezależnie od jej umiejscowienia. Najprościej byłoby użyć tego samego peelingu do skóry twarzy jaki stosujemy do całego ciała, należy jednak pamiętać, że skóra twarzy jest nawet kilkukrotnie cieńsza od pozostałej, niejednokrotnie uwrażliwiona i reagująca zaczerwienieniem w kontakcie z różnego rodzaju substancjami. Nie mniej jednak każdy rodzaj skóry zyskuje na jej regularnym złuszczaniu. Przede
wszystkim inne produkty lepiej się wówczas wchłaniają w skórę, kosmetyk nie musi przedzierać się przez warstwę martwych komórek, dociera zatem
głębiej i utrzymuje nawilżenie skóry dłużej. Złuszczanie poprawia
również krążenie w skórze i może zmniejszać drobne linie czy zmarszczki.
A jeśli masz cerę tłustą i trądzikową, pozbędziesz się martwych
komórek, które blokują pory, powodując zaskórniki i wypryski.        
peeling

Według ogólnie przyjętych zasad wyróżniamy dwa sposoby
złuszczania skóry: mechaniczny i chemiczny. Usuwanie mechaniczne
następuje na skutek tarcia, chemiczne z pomocą kwasów zawartych w
produktach: salicylowy, kwasy owocowe (AHA). Rodzaj peelingu dobieramy do rodzaju skóry, obserwujemy jak skóra reaguje na dany produkt ale niejednokrotnie okazuje się, że „coś poszło nie tak” – niby skóra jest gładka, ale wyraźnie podrażniona i zaczerwieniona. Też to przerabiałam i od kilku lat sięgam właściwie (z małymi przerwami) po peelingi enzymatyczne, które są mniej inwazyjne od mechanicznych, ponieważ złuszczanie nie odbywa się za pomocą pocierania skóry. Z małymi przerwami, ponieważ co pewien czas sięgam po nowy produkt. Przeglądając asortyment jednego z chyba najbardziej popularnych w Polsce sklepów internetowych z koreańską pielęgnacją SKIN79, natknęłam się na Crystal Peeling Gel z etykietą Bestseller – postanowiłam sprawdzić jak działa, i czy w ogóle działa.

  

peeling do twarzy

Crystal Peeling Gel to peeling typu gommage – jeden z rodzajów peelingów enzymatycznych kierowanych dla tych, których wrażliwość i podatność skóry na peelingi mechaniczne, uniemożliwia ich stosowanie. Peeling gomagge zamiast cząstek, które ścierają naskórek zawiera enzymy (najczęściej z papai, ananasa, figi) działające wybiórczo na skórę, usuwające w efekcie martwy naskórek. Nie każdy peeling enzymatyczny jest peelingiem gommage, większość peelingów enzymatycznych w odróżnieniu od gommage nie zastyga na skórze. No właśnie… peeling gommage po aplikacji w czasie określonym przez producenta zastyga na skórze tworząc cienką przeźroczystą warstwę podobną do takiej, jaka wytwarza się w maseczkach typu peel-off, ale w odróżnieniu od nich nie ściągamy jej ze skóry płatami, tylko po upływie określonego czasu wykonujemy masaż okrężnymi ruchami, pod których wpływem przyschnięta warstwa roluje się i ściera, a wraz z nią zanieczyszczenia, sebum i martwe komórki naskórka. 

SKIN79
koreańska pielęgnacja

Crystal Peeling Gel bardzo pozytywnie zaskakuje. Posiada żelową bezbarwną formułę, bardzo łatwo rozprowadza się na skórze, i pomimo, że posiada w składzie złuszczające ekstrakty z papai i jabłka, nie odczuwam żadnego dyskomfortu typu swędzenie, mrowienie czy pieczenie skóry. Nakładam go na oczyszczoną i osuszoną skórę, odczekuję ok. 1-2 minuty aby delikatnie zastygł i dopiero wówczas wykonuję masaż kolistymi ruchami. Crystal Peeling Gel zawiera w składzie roślinną celulozę i składnik Keratoline-C, co ułatwia złuszczanie i usuwanie nagromadzonego sebum. Z każdym kolejnym ruchem dłoni, na skórze wytwarzają się zrolowane cząstki, które pochłaniają sebum, zanieczyszczenia i martwy naskórek. Nie jest to długi proces, trwa około minuty, a pozostałości spłukuję wodą. 

  

pielęgnacja twarzy

Po użyciu peelingu skóra jest bajecznie gładka. Pomimo, że nie zawiera ścierających drobin, to efekt jaki obserwuję śmiało mogę porównać do takiego, który uzyskuję peelingując ciało produktem na bazie cukru lub soli. Co więcej, po zastosowaniu tego peelingu na mojej skórze nie występują żadne zaczerwienienia, nawet miejscowe, co czasem zdarza się po użyciu klasycznych peelingów enzymatycznych. Gładkość skóry idzie w parze z jej miękkością i brakiem ściągnięcia czy przesuszenia. Skóra nie prosi natychmiast „pić!”, choć oczywiście po takim zabiegu – jak w przypadku każdego peelingu – wymaga aplikacji toniku. Dość wysoko w składzie znajduje się kwas hialuronowy, który świetnie spełnia rolę nawilżacza – koi i przywraca równowagę skórze. Po użyciu Crystal Peeling Gel mam wrażenie, że moja skóra jest niebywale lekka, oczyszczona i świetnie przygotowana do przyjęcia kolejno aplikowanych kosmetyków.

 

peeling gommage
Peeling typu gommage z pewnością pozostaje ze mną na dłużej. Ten, sygnowany logo SKIN79, jak przystało na koreański kosmetyk pielęgnacyjny, jest skuteczny a przy tym łagodny dla skóry. Jest niczym delikatny woal na twarzy, po którego usunięciu dzieje się coś zaskakująco pozytywnego. Dla mnie to również Bestseller! Warto spróbować.

Czy w Twojej pielęgnacji również zagościły na dobre koreańskie kosmetyki? Znasz SKIN79?

Pozdrawiam serdecznie, Aga:)   
Powrót na górę