Liftactiv Specialist – Peptide-C | Ampułki przeciwzmarszczkowe | VICHY

Liftactiv Specialist – Peptide-C | Ampułki przeciwzmarszczkowe | VICHY
Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa to bardziej lub mniej złożony proces dbania o skórę i dostarczanie jej odpowiednich składników nawilżających, odżywczych, regenerujących, w zależności od potrzeb. W moim przypadku to proces bardziej niż mniej złożony, ponieważ oprócz podstawowych kosmetyków bazowych dostarczam skórze składników skoncentrowanych zawartych w maseczkach, serum i ampułkach, lubię dostarczyć skórze terapię szokową w pozytywnym znaczeniu. Bardzo polubiłam się z ampułkami przeciwzmarszczkowymi Liftactiv Specialist Peptide-C marki VICHY i postaram się Cię przekonać, dlaczego warto się z nimi zaprzyjaźnić.
Liftactiv Specialist Peptide-C
Liftactiv Specialist Peptide-C

Liftactiv Specialist Peptide-C to ampułki przeciw oznakom starzenia się skóry, które skutecznie redukują drobne linie spowodowane utratą kolagenu w skórze oraz przywracają skórze blask. Posiadają skoncentrowaną, minimalistyczną formułę opartą tylko na 10 składnikach, bez substancji zapachowych, bogatą w 3 przeciwstarzeniowe składniki aktywne:

  • bio-peptyd – stymuluje produkcję kolagenu, redukuje oznaki starzenia spowodowane utratą kolagenu w skórze
  • witamina C, 10% w czystej formie – antyoksydant, chroni skórę przed wolnymi rodnikami, rozświetla skórę oraz przyspiesza cykl odnowy naskórka
  • kwas hialuronowy, wysoko- i niskocząsteczkowy – zapobiega utracie wilgoci ze skóry, nawilża ujędrnia i wygładza skórę.

Poza kluczowymi składnikami aktywnymi ampułki zawierają także wodę wulkaniczną Vichy, wydobywaną ze skał magmowych w sercu wulkanicznego regionu Owernii we Francji, bogatą w 15 cennych minerałów i pierwiastków śladowych o udowodnionych naukowo właściwościach łagodzących, regenerujących i wzmacniających naturalną barierę ochronną skóry.

Liftactiv Specialist Peptide-C

Preparat zamknięty jest w ampułkach wykonanych z bursztynowego szkła, składniki aktywne zawarte w kosmetyku są zatem chronione przed światłem, promieniowaniem UV, utlenianiem i zanieczyszczeniami. Po otwarciu ampułki formuła kosmetyku zachowuje świeżość przez 48 godzin, ale biorąc pod uwagę, że stosujemy połowę ampułki rano a resztę wieczorem, to zużywamy jej zawartość tak naprawdę w ciągu dnia. To kluczowe biorąc pod uwagę, że codziennie mamy świeżą porcję skutecznego produktu. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, aby ampułkę stosować tylko rano lub wieczorem, dobowy odstęp czasowy dopuszcza według producenta przydatność preparatu do aplikacji.

Jak użyć ampułki? To proste. Ostrożnie stukamy w górną część ampułki, tak, aby cała jej zawartość trafiła do dolnej części. Trzymając ampułkę pionowo obiema dłońmi przez chusteczkę, odłamujemy jej górną część. Do zestawu ampułek dołączony jest aplikator z miękkiego plastiku, który nakładamy na otwartą ampułkę. Kierujemy ampułkę w dół i delikatnie nią potrząsamy. Poprzez naciśnięcie aplikatora odmierzamy na jedną aplikację ½ zawartości ampułki na dłoń. Aplikujemy na twarz, spokojnie wystarcza też na szyję i dekolt.

Liftactiv Specialist Peptide-C

Ampułki Liftactiv Peptide-C sprzedawane są w opakowaniu 10 lub 30 sztuk. Ze swojej strony mogę jednoznacznie stwierdzić, że po zużyciu 10 chce się więcej! Dzienna dawka jednej ampułki, stosowana codziennie, w optymalnej dawce 1,8 ml pomaga skórze zrekompensować utratę witaminy C, aminokwasów, minerałów, wody i kwasu hialuronowego.

Ampułki są niebywale skuteczne, to skoncentrowana siła przeciwstarzeniowa. Produkt nie pozostawia tłustej powłoki, szybko się wchłania, tuż po aplikacji skóra jest odświeżona i widać na niej taki niesamowity „glow”. Skutecznie nawilża i napina skórę. Już po 10 ampułkach wyraźnie widać, że twarz jest bardziej świetlista, skóra bardziej jędrna i widocznie wygładzona. A nawilżona i napięta skóra, to zmarszczki jakby spłycone, mniej widoczne.

Sięgnęłam po te ampułki, ponieważ uwielbiam skoncentrowane kosmetyki z witaminą C, ale to jakie efekty uzyskałam kuracją ampułkami Vichy przeszło moje oczekiwania. Witamina w dużym stężeniu potrafi podrażniać, ale u mnie od pierwszego dnia stosowania niczego takiego nie zauważyłam. Biorąc pod uwagę moje doświadczenia z ampułkami, bardzo je polecam!

A może już je znasz?

Pozdrawiam, Agnieszka

Powrót na górę