Pielęgnacja paznokci z HEROME
Często słyszę komplementy dotyczące moich paznokci. Matka natura obdarzyła mnie długą i regularnie ukształtowaną płytką paznokciową. Czasem jednak (trochę na własne życzenie) ingerujemy w stan naturalnej płytki i ośmielę się napisać wprost: niszczymy ją! Pamiętam, jak kilkanaście lat temu był boom na paznokcie akrylowe, żelowe…. tak, ja też korzystałam z ich uroków i z pewnością nie jestem odosobniona w stwierdzeniu, że po ich usunięciu paznokcie były bardzo cienkie, łamliwe i potrzebowały wiele czasu na naturalną odbudowę. Aktualnie króluje hybryda – korzystam, szczególnie na dłuższych wyjazdach, ponieważ lakier kolorowy utrzymuje się bardzo długo a to jest zwyczajnie wygodne rozwiązanie. Nie zapominam jednak o pielęgnacji paznokci i właściwie po każdym usunięciu hybrydy sięgam po odżywki do paznokci. W dzisiejszym wpisie prezentuję jedną z nich, która miała szansę wykazać się skutecznością przez ostatni miesiąc stosowania w towarzystwie dwóch innych produktów – a w roli głównej Herome, marka zapewniająca kompletną i spójną gamę produktów do pielęgnacji paznokci.
HEROME

Wychodzę z założenia, że nawet najpiękniejsze paznokcie nie będą wyglądały dobrze na zaniedbanych dłoniach, więc codziennie aplikuję na nie krem do rąk, nawet kilkukrotnie. Dwa, trzy razy w tygodniu wykonuję dokładny peeling dłoni, który całkowicie zmienia ich pielęgnację. Dłonie są naszą wizytówką więc warto o nie zadbać – należę do tej grupy odbiorców, którzy zwracają uwagę na zadbane dłonie i estetyczne paznokcie. Herome posiada w swojej ofercie mnóstwo produktów, które mocno zwracają moją uwagę a dzisiaj jestem już przekonana, że to nie jest ostatnie spotkanie z produktami tej marki. Znajdziecie je w drogerii internetowej BodyLand.pl, warto zajrzeć również na polską stronę Herome tutaj
 
odżywka do paznokci

Herome Nail Hardener Sensitive to utwardzająca odżywka do paznokci nie zawierająca formaldehydu o działaniu delikatnym i formule stworzonej aby wyleczyć i wzmocnić słabe, szybko pękające i rozdwajające się paznokcie. Kuracja odżywką trwa 21 dni i producent zaleca jej przeprowadzenie nie częściej niż raz lub dwa razy w roku. Przed użyciem wstrząsamy opakowaniem, pierwszego dnia nanosimy jedną warstwę, drugiego drugą, trzeciego dnia zmywamy dotychczasowe warstwy i aplikujemy ponownie. Po przeprowadzonej kuracji dla potrzymania jej efektów aplikujemy odżywkę maksymalnie jeden lub dwa razy w tygodniu jako podkład do lakieru do paznokci lub ich ochrony. Pełny opis producenta znajdziesz tutaj [klik].
Atutem odżywki jest niewątpliwie to, że aplikuje się jak bezbarwny i szybkoschnący lakier do paznokci nadający połysk. Podczas kuracji zatem, paznokcie wyglądają bardzo estetycznie. Pokusiłam się nawet kilka razy na pomalowanie paznokci lakierem kolorowym – trochę mijało się to z celem, ponieważ tego samego dnia przed wieczorną aplikacją odżywki musiałam go zmyć, ale dzięki odżywce żaden lakier (nawet ten niewygodny w kolorze nude) nie smuży i łatwo się rozprowadza.

 

pielęgnacja paznokci

Preparat do usuwania skórek wokół paznokci to produkt, bez którego nie potrafię wykonać estetycznego manicure. Jeśli nie próbowałaś jeszcze tego rodzaju rozwiązania to polecam, warto być wytrwałym przy tej metodzie, ponieważ efekty widzimy dopiero po jakimś czasie. Poza tym warto mieć na uwadzę, że narastające skórki wokół paznokci hamują właściwy i zdrowy wzrost paznokci. Przy regularnym korzystaniu z tego rodzaju produktu, skórki nie odrastają tak szybko i łatwo można nad nimi zapanować. Herome Cuticle Remover to wygodny w aplikacji płyn do usuwania skórek, który rozprawia się z nimi błyskawicznie. Zbiera świetne opinie – możesz je poznać tutaj.

pielęgnacja paznokci

Wygodne opakowanie wyglądem nawiązujące do lakieru do paznokci sprawia, że aplikacja pędzelkiem jest bardzo prosta. Poza tym jeśli dobrze przyjrzysz się na zdjęciach zauważysz, że nakrętki zarówno odżywki jak i płynu do usuwania skórek mają specjalny kształt służący do usuwania skórek. U nasady nakrętki znajduje się plastikowa końcówka, która służy pomocą przy odsuwaniu skórek, nawet tych wyjątkowo opornych. Opakowania obydwu produktów wykonane są według tych samych kryteriów, jak na produkty do paznokci są wysokie, ale dzięki temu smukłe i nie zajmują wiele miejsca nawet w podróżnej kosmetyczce. W każdym z nich znajduje się 10 ml produktu, na zużycie odżywki mamy 12-cy od pierwszego otwarcia, a płynu 9 m-cy, a ich koszt to odpowiednio 59,20zł odżywka i 49,90zł płyn.  

manicure
manicure

Ostatni produkt jaki chcę Ci dzisiaj przybliżyć to Herome Rapid Nail Dry, preparat przyspieszający wysychanie lakieru na paznokciach. Jeśli brakuje Ci czasu na pomalowanie paznokci lub nie możesz sobie pozwolić na kilkunastominutowe ich wysychanie, to z pewnością przyda Ci się ten preparat. Oprócz tego, że skraca czas wysychania lakieru kolorowego, to nabłyszcza go i poprawia wizualnie wygląd okolic paznokcia. Wystarczy spryskać nim pomalowane paznokcie i już niedługo potem z powodzeniem wrócić do codziennych obowiązków bez obawy o zniszczenie manicure. To bardzo wygodne rozwiązanie nie tylko do paznokci dłoni, ale również i stóp. Nie musisz pieczołowicie pociągać pędzelkiem po każdym paznokciu – wystarczy spryskać pomalowane paznokcie z niedużej odległości. Wygodne, prawda? Pamiętaj, że preparat stosuje się po zakończeniu malowania paznokci i po jego użyciu nie jest możliwe naniesienie kolejnych warstw lakieru. Plastikowa buteleczka o pojemności 75 ml wyposażona w atomizer zgrabnie leży w dłoni, jego koszt to 42,79 zł, więcej o produkcie znajdziesz tutaj.     

HEROME
Każdy z trzech wyżej wymienionych produktów spełnia swoje zadanie i właściwie nie mam im nic do zarzucenia. Zauważyłam jedynie, że wierzchnia etykieta preparatu przyspieszającego wysychanie lakieru nie jest przyklejona symetrycznie, ale nie wpływa to na jakość samego produktu. Poza tym przychodzą do nas w kartonikach i wewnątrz nich są bardzo dobrze zabezpieczone.

Znasz produkty do pielęgnacji paznokci Herome?

Pozdrawiam, Aga 🙂 
Powrót na górę