NOWOŚĆ!!! Pielęgnujący płyn micelarny NIVEA dla cery normalnej i mieszanej

NOWOŚĆ!!! Pielęgnujący płyn micelarny NIVEA dla cery normalnej i mieszanej
Kiedy słyszę, czytam lub widzę NIVEA, to przed oczami mam wielofunkcyjny krem w gustownym, granatowym metalowym pojemniczku. Pamiętam, że przed laty był w plastikowym, wprowadzenie nowego opakowania to świetna zmiana. Korzystała z niego moja babcia, korzystała z niego moja mama, korzystam i ja – świetnie radzi sobie z przesuszeniami skóry, bardzo dobry w pielęgnacji miejsc narażonych na przesuszenia a nawet rogowacenia, np. łokci i kolan. Na przestrzeni ostatnich lat marka wprowadziła do swojej oferty wiele kosmetyków pielęgnacyjnych, niedawno do standardowej oferty dołączyły płyny micelarne dopasowane do różnych rodzajów skóry. Do mnie trafił płyn do skóry normalnej i mieszanej, z nieukrywaną przyjemnością sprawdziłam jego działanie i w dzisiejszym wpisie prezentuję go w całości.

Co to jest płyn micelarny każdy wie – w skrócie, to wodny preparat
posiadający specjalną formułę, w której oczyszczające molekuły łączą się
w micele. Gdy micele natrafiają na zanieczyszczenie na skórze,
otwierają się aby tym samym przyciągnąć i pochłonąć owe
zanieczyszczenie. Micele usuwane są z powierzchni naskórka wraz z
zanieczyszczeniami za pomocą wacika kosmetycznego i bez konieczności
pocierania. Nie zapominajmy, że zgromadzony na skórze pot, sebum i martwy naskórek
stanowią doskonałą pożywkę dla podrażniających skórę bakterii. Płyn micelarny jest zatem bardzo często podstawą demakijażu, możemy również oczyścić nim skórę w porannej pielęgnacji tudzież wielokrotnie w razie potrzeby w ciągu dnia. 
Pielęgnujący płyn micelarny Nivea przeznaczony jest do demakijażu i oczyszczania zarówno twarzy, jak i oczu oraz ust, a Producent jego formułę określa jako 3w1:
  • usuwa makijaż i skutecznie oczyszcza skórę,
  • łagodnie usuwa makijaż oczu i pielęgnuje rzęsy,
  • nawilża i pozwala skórze oddychać.

Płyn Nivea otrzymujemy w opakowaniu z plastikowego tworzywa wyglądem przypominającym spłaszczoną butelkę o pojemności 200ml. Produkt dozujemy precyzyjnie, wieko zabezpieczające jest solidnie wykonane, z pewnością nie otworzy się samoistnie podczas podróży. Szata graficzna utrzymana w stonowanej stylistyce będącej wizualną częścią produktów Nivea. Na opakowaniu znalazły się graficzne micele sugerujące z jakim produktem mamy do czynienia.
Producent prezentuje na opakowaniu, że formuła płynu wyposażona została w witaminę E. Witaminę E można spotkać praktycznie w recepturze każdego kosmetyku, nie mniej jednak w płynie micelarnym Nivea faktycznie znajdziemy ją już na trzecim miejscu. Nie bez kozery nazywana jest ona „witaminą młodości”, wykazuje działanie przeciwrodnikowe, przeciwzaplane, zapobiega powstawaniu i w pewnym stopniu zmniejsza przebarwienia skóry. 
Płyn jest skuteczny, dobrze radzi sobie z demakijażem i zanieczyszczeniami. Bardzo przyjemnie acz delikatnie pachnie. Do demakijażu oczu z reguły wybieram płyny dwufazowe, nie mniej jednak na potrzeby dzisiejszej recenzji zrezygnowałam z nich i śmiało mogę stwierdzić, że płyn Nivea również skutecznie usuwa makijaż oczu. Nie odnotowałam wypadania rzęs, daje mi więc to podstawę twierdzić, że w pewnym sensie je pielęgnuje. Co istotne, nie podrażnia delikatnej okolicy oczu, nie szczypie, łagodnie obchodzi się z wrażliwą i podatną na podrażnienia skórą. 
Bardzo dobrze wpisuje się również w poranną pielęgnację, wacik kosmetyczny nasączony płynem widocznie zbiera zanieczyszczenia i całonocne nagromadzone sebum. Skóra po jego użyciu jest odświeżona i wyraźnie czysta. Producent zapewnia nas, że płyn również nawilża skórę. Obawiam się, że cera z natury sucha nie odnotuje spektakularnego nawilżenia, ale moja mieszana cera nie odczuwa po jego użyciu dyskomfortu ściągnięcia czy wysuszenia skóry, nie domaga się natychmiast po jego aplikacji pić. Nie jest ani podrażniona, ani zaczerwieniona, nie odnotowałam również wysypu niedoskonałości, zapchania cery, tudzież pojawienia się nadmiernych zaskórników.
   

Reasumując, płyn jest skuteczny i spełnia swoje zadanie. Biorąc pod uwagę zakup kolejnego płynu micelarnego warto pokusić się i włączyć do pielęgnacji właśnie płyn Nivea – a przynajmniej spróbować 🙂 Rekomendowana cena detaliczna płynu to 14,49zł, myślę, że niejednokrotnie spotkamy go na drogeryjnych półkach w niższej cenie. Ja również chętnie postawię go ponownie na swojej 🙂

Mieliście już przyjemność poznać nowości Nivea? Co sądzicie o płynie micelarnym? A może macie innych faworytów?

Pozdrawiam serdecznie, Aga 🙂    
Powrót na górę