Kawiorowe mydło w piance | Natura Siberica
Oczyszczenie twarzy to pierwszy krok do właściwej pielęgnacji. Kiedy producenci zachęcają nas do korzystania z produktów o coraz bardziej zaawansowanych technologiach, które mogą w wyraźny sposób poprawić stan naszej skóry, powinniśmy pamiętać, że nie uzyskamy wymiernych efektów z ich stosowania jeśli uprzednio nie skupimy się na dokładnym oczyszczeniu twarzy z nagromadzonych na niej zanieczyszczeń. Bo tylko czysta skóra jest w stanie przyjąć i wykorzystać składniki aktywne zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych.
To, jaki i ilu etapowy proces oczyszczający wybierzesz, zależy od Ciebie i od potrzeb tudzież reakcji skóry na dany kosmetyk. Masz do wyboru jedno-, dwu- lub trzyetapowy model dopasowując go do swoich potrzeb i preferencji. W moim przypadku w porannej pielęgnacji występuje model dwu-etapowy, w wieczornej trzyetapowy. Zanim sięgnę po produkt do mycia twarzy, w pierwszej kolejności skupiam się na usunięciu makijażu sięgając po płyn micelarny, kolejno z użyciem olejku do demakijażu rozpuszczam jego resztki, zalegające zanieczyszczenia i sebum na skórze, i dopiero w trzecim kroku stosuję produkt myjący na bazie wody. Do wyboru jest wiele produktów, dzisiaj chciałbym przedstawić Ci naturalną piankę do mycia twarzy.   

Natura Siberica to jedna z wiodących wschodnich marek oferująca naturalne kosmetyki, w których prym wiodą naturalne roślinne składniki o wysokiej aktywności nie spotykane w innych częściach świata – syberyjskie dzikie zioła i rośliny. Jakość kosmetyków potwierdzona jest certyfikatami ekologicznymi oraz wieloma międzynarodowymi nagrodami, które narka otrzymała m.in. we Włoszech, Wielkiej Brytanii czy Francji. 

  

Czarne kawiorowe mydło w piance to delikatny produkt głęboko oczyszczający, który skutecznie usuwa zanieczyszczenia i makijaż. Ekstrakt czarnego kawioru bogaty w białka, minerały i witaminy odżywia skórę i pobudza produkcję kolagenu.
Formuła pianki opiera się na łagodnych dla skóry i nie powodujących
podrażnień substancjach myjących. Oprócz tytułowego ekstraktu czarnego
kawioru w składzie produktu znajdziemy syberyjskie dzikie zioła
zawierające witaminy i saponiny kojące skórę oraz bogaty w witaminy A,
B1, B2, B6, B12, C, E, mikroelementy i jod wyciąg z brązowych alg,
który utrzymuje równowagę wodną skóry. Bardzo pozytywnym dla mnie
zaskoczeniem jest obecność w piance kwasów hydroksylowych
(glikolowy,
laktobionowy, cytrynowy) – nadają skórze widoczną gładkość i miękkość,
nawilżają i tonizują skórę.

Pianka jest bardzo przyjemna w użyciu, jest niebywale delikatna, można
by rzec, że niewyczuwalna na skórze. Jest bardzo lekka, ale swoją
lekkością nie ujmuje sobie skuteczności. Bardzo dobrze oczyszcza i koi
skórę, po jej użyciu nie jest odczuwalne ściągnięcie ani wysuszenie
skóry. W mojej pielęgnacji jest doskonałą „kropką nad i” w oczyszczaniu
skóry. Nie wydaje mi się, aby w jakiś szczególnie widoczny sposób działała w kwestii odmłodzenia skóry, ponieważ pozostaje na niej bardzo krótko, ale cel, do którego została stworzona został w pełni osiągnięty. Oczyszcza delikatnie ale skutecznie, nie powoduje przesuszeń i podrażnień, pozostawia skórę czystą, gładką i miękką w dotyku.

Przyjemny w użyciu i skuteczny produkt, co kupienia tutaj.

Znasz produkty Natura Siberica?

Pozdrawiam serdecznie, Aga 🙂  
Powrót na górę