SUNWARDS Synchroline w trosce o ochronę skóry przed promieniowaniem UV

SUNWARDS Synchroline w trosce o ochronę skóry przed promieniowaniem UV
Nie ma zdrowej opalenizny ale nie ma również kosmetyków, które dają dają 100% ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Nie powinno to jednak być przyzwoleniem lub jak kto woli taryfą ulgową zmierzającą do eliminacji stosowania kosmetyków z filtrami, które zmniejszają ryzyko poparzeń słonecznych do minimum. Każde poparzenie słoneczne zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry Mitem jest, że jeśli się nie opalam i unikam słońca to nie potrzebuję specjalnej ochrony, podobnie jak – nie opalę się, ponieważ stosuję kosmetyki z wysokimi filtrami SPF… Stosując filtry też się opalamy, tylko bezpiecznie i bez poparzeń, a dodatkowo jeśli wybieramy fotostabilne filtry SPF, czyli takie, które nie ulegają rozkładowi pod wpływem wysokiej temperatury, chronimy naszą skórę przed fotostarzeniem i działaniem wolnych rodników. Marki kosmetyczne wychodzą nam naprzeciw oferując wiele produktów/kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi, a ja z przyjemnością z nadejściem każdego nowego „słonecznego” sezonu testuję produkty, które dotychczas znałam tylko z opinii innych. Produkty marki Synchroline na moim blogu pojawiały się już dwukrotnie, gdzie w pierwszym wpisie poruszałam kwestię pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej i przedstawiałam dwa skuteczne produkty z linii ACNICARE oraz w drugim, gdzie z kolei zachęcałam do włączenia do pielęgnacji serum z witaminą C SYNCHRVIT C. I po raz kolejny marka mnie pozytywnie zaskakuje, ponieważ produkty z serii przeciwsłonecznej również spełniają moje oczekiwania względem komfortu stosowania.
SUNWARDS

SUNWARDS to linia produktów aptecznych, które nie zawierają składników drażniących i są przebadane dermatologicznie, wśród której znajdują się produkty pielęgnacyjne zarówno do twarzy jak i ciała wykazujące działanie chroniące przed promieniowaniem słonecznym oraz łagodzące produkty po opalaniu. Wszystkie produkty powstały w oparciu o zaawansowaną technologię SYNCHROBLOCK®, która umożliwia powstrzymanie przenikania cząsteczek filtrów chemicznych do głębszych warstw skóry i gwarantuje ich pozostanie na powierzchni naskórka. Dzięki temu filtry działają dłużej i skuteczniej, jednocześnie nie wywierając działania drażniącego na skórę – produkty te zatem mogą być stosowane również przez osoby ze skórą wrażliwą, skłonną do zaczerwienień i alergii. Zastosowana technologia pozwala również na ochronę zawartych w preparatach filtrów przed ich degradacją spowodowaną przez promieniowanie UV przez co produkty te dłużej zachowują swoje właściwości ochronne i co za tym idzie, bezpieczeństwo stosowania.
Oprócz opisanej wyżej technologii skład tych produktów wzbogacony został dodatkowo w substancję czynną MSM (dimetyl sulfonu), która posiada naukowo udowodnione silne właściwości antyoksydacyjne (silniejsze niż witamina C) oraz przeciwzapalne. Technologia SYNCHROBLOCK® umożliwia szybsze przenikanie składnika MSM w głąb skóry, dzięki czemu możliwa jest jej lepsza ochrona przed uszkodzeniem i podrażnieniem spowodowanym przez działanie promieniowania zarówno UVA jak i UVB. 
ochrona przeciwsłoneczna

SUNWARDS fluid emulsion SPF 50+ to emulsja do twarzy skutecznie chroniąca przed promieniowaniem słonecznym (UVA i UVB) przeznaczona szczególnie dla osób ze skórą skłonną do powstawania zaskórników. Z opakowania – klasycznej miękkiej tubki – wydobywa się lekka emulsja wyglądem przypominająca mleczko kosmetyczne. Dzięki lekkiej konsystencji aplikacja produktu na skórę jest bardzo komfortowa, zapewnia równomierne rozprowadzenie produktu, nie roluje się na skórze i nie pozostawia ciężkiego, tłustego filmu. Emulsja, ze względu na łatwe rozprowadzanie, zalecana jest również mężczyznom posiadającym zarost.  
Produkt nie należy do tych, które natychmiast po aplikacji się wchłaniają, ale dzięki swojej lekkiej konsystencji nie obciąża skóry. Nie jest to również produkt matujący i nie daje suchego efektu w dotyku, jednak na mieszanej cerze bardzo komfortowo się nosi a dzięki zawartości kwasu hialuronowego utrzymuje odpowiednie nawilżenie skóry. Nie przesusza zatem skóry, ale dzięki swojej lekkiej formule nie powoduje nadmiernej produkcji sebum. Emulsja bardzo dobrze współpracuje z makijażem, zarówno z podkładem mineralnym jak i płynnymi – aplikacja podkładu gąbeczką gwarantuje świetne połączenie ze skórą a makijaż wygląda wyjątkowo dobrze.
Bardzo lubię po ten produkt sięgać w porannej pielęgnacji, argumenty takie jak: lekkość, łatwość aplikacji i komfort noszenia przemawiają do mnie w całości a świadomość, że aplikuję na skórę produkt posiadający stabilny i najwyższy z możliwych współczynnik SPF 50+ zaspokaja moje potrzeby w tym zakresie.     

SPF50+

Latem chronię przed promieniowaniem skórę nie tylko twarzy ale również i ciała i żałuję, że nie miałam w swojej kosmetyczce takiego produktu do ciała jaki posiada marka Synchroline podczas ostatniego wypadu nad morze. SUNWARDS body spray SPF 50+ to nie tylko łatwość aplikacji za pomocą wygodnego w użyciu atomizera ale również właściwa dla mnie konsystencja samego produktu. Producent określa produkt jako emulsję w sprayu i taki faktycznie jest – to nie jest lekka mgiełka. Uważam, że konsystencja preparatu chroniącego przed słońcem ma znaczenie i w tym zakresie nie do końca ufam mgiełkom i lekkim olejkom, ponieważ tworzą one bardzo cieniutką powłokę na skórze i czasem zastanawiam się, czy nałożyłam wystarczająco dużo w kwestii ochrony przed słońcem.
SUNWARDS body spray uwalnia z atomizera emulsję ale o lekkiej konsystencji i nie pozostawiającej tłustego filmu – mimo wszystko czuję, że jest na skórze i odpowiednio dobrze ją chroni. Emulsja łatwo i równomiernie rozprowadza się, podobnie jak krem nie bieli skóry a wygodne opakowanie w sprayu zdecydowanie ułatwia jej aplikację. Testując produkt moja skóra była już lekko muśnięta słońcem, ale wierzę, że stosowanie emulsji Synchroline SPF 50+ eliminuje zaczerwienienie w pierwszym kontakcie skóry o jasnej karnacji z intensywnym słońcem. Ochrona skóry przed promieniowaniem nie powinna jednak sprowadzać się tylko podczas ekspozycji ciała na plaży, według moich przekonań skórę należy chronić także w mieście. Dobrze jest dobrać taki kosmetyk, który oprócz ochrony przed słońcem będzie działał m.in. nawilżająco – a emulsja Synchroline czyni to niezwykle dobrze.
Synchroline
Obydwa produkty sprawdzają się u mnie bardzo dobrze, na tyle dobrze, że wystawiam im bardzo wysoką ocenę. Kończąc chcę jednak poruszyć jeszcze jedną kwestię – ważności produktu. Należy pamiętać, że produkty z filtrem po otwarciu szybko tracą właściwości ochronne i jeśli nie zużyjemy ich do końca to nie powinnyśmy liczyć na to, że będą nam skutecznie służyły w następnym sezonie. Warto sugerować się wskazaniami producenta, który umieszcza informację na opakowaniu określając ilość miesięcy po otwarciu. Nie należy używać kremu z filtrem, który był otwarty wiele miesięcy wcześniej (w poprzednim sezonie), ponieważ otwarty produkt nie zachowuje już swoich właściwości. Stosując się do czasu określonego na opakowaniu możemy mieć pewność, że będzie spełniał swoje zadanie. Ta zasada dotyczy nie tylko kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi, ale to właśnie te najczęściej pozostają nam nie zużyte po sezonie wakacyjnym.
W przypadku produktów Synchroline na ich zużycie mamy 6 miesięcy od pierwszego otwarcia – mając również na uwadze datę ważności umieszczoną na opakowaniu.

Produkty Synchroline dostępne są w aptekach internetowych.

Jakie kosmetyki chroniące przed słońcem aktualnie stosujesz? Znasz produkty SUNWARDS?

Pozdrawiam, Aga 🙂


Powrót na górę